zpět na blog

dm přispěla na vybudování sušárny léčivých bylin v Podkrkonoší

Spolek Zlatobýl pečuje o pozemky v Podkrkonoší a přetváří je do terapeutických zahrad. V těch se setkávají různí lidé, např. lidé s mentálním postižením, nezaměstnaní nebo senioři, a společně tu pracují, ale i odpočívají. Společnost dm podpořila spolek Zlatobýl v rámci iniciativy {SPOLEČNĚ} u příležitosti svých 25. narozenin částkou 25.000 Kč, kterou organizace použije na výstavbu nové sušárny bylin.
„Nasušené bylinky by měly sloužit k výrobě čajů, kořenicích směsí a kosmetických produktů,“ přibližuje Kateřina Králová, členka výboru, a doplňuje: „Část sušárny bude zároveň sloužit jako zázemí pro včelaře. Čas strávený aktivitami v zahradě včetně zmiňovaného pěstování bylinek nebo včelaření má pozitivní vliv na emoční prožívání, na lidskou náladu a zaměření pozornosti. Jsme rádi, že nám podpora od společnosti dm pomůže věnovat se zase o kousek více dobrým věcem.“
Kromě finančního příspěvku věnovala společnost dm také materiální prostředky pro ekologický úklid a dobrovolníci z řad spolupracovníků dm přislíbili pomoc při plánované výstavbě sušárny bylin.
Top