zpět na blog

Další Šance zvířatům v Liberci díky 40.000 Kč od dm

Spolek Šance zvířatům Liberec byl založen lidmi, kterým není lhostejný osud týraných nebo odložených a nechtěných zvířat v útulcích. O tato zvířata pečuje a snaží se jim hledat nový domov. Společnost dm drogerie markt věnovala organizaci na podporu její činnosti u příležitosti 25. narozenin finanční částku 40.000 Kč.
Spolek funguje na bázi dočasných domovů pro zvířata. Psi, kočky i jiná společenská zvířata žijí v domovech členů a dobrovolníků, kde je jim poskytována domácí individuální péče. „Tento postup je citlivý především v případech týraných či zanedbávaných zvířat z množíren, která jsou nesocializovaná a potřebují trpělivý, laskavý přístup. Mají především možnost zvyknout si na chod domácnosti, ruch města atd. Do adopce od nás zvířata odcházejí plně socializovaná a s hygienickými návyky,“ uvádí Zuzana Pětníková ze spolku Šance zvířatům a dodává: „Projekt jsme přihlásili do dm iniciativy především z důvodu potřeby prostředků na financování veterinární péče.

Stále více řešíme vážné úrazy nebo nemoci nově přijatých zvířat, které vyžadují dlouhou a někdy i náročnou léčbu. Platby za ošetření zvířat tak tvoří hlavní část rozpočtu.“ Kromě dočasné péče a adopce poskytuje spolek také kastrační programy, přednášky a osvětové akce pro veřejnost. Stejně jako společnost dm může pomoci každý, kdo by se chtěl na podpoře spolku podílet, ať už finančně, materiálně, dočasnou péčí
o domácí mazlíčky nebo třeba jako dobrovolník.
Top