Zpět na blog

Domeček pomáhá a integruje

Středisko Domeček se již od svého počátku v roce 1992 zaměřilo na práci s lidmi s handicapem a s dětmi.
Domeček - středisko pro volný čas a integraci DM CČSH
Trhové Sviny
Středisko Domeček se již od svého počátku v roce 1992 zaměřilo na práci s lidmi s handicapem a s dětmi. Na tyto dvě oblasti cílí i svůj projekt.

1. oblast - keramická dílna, ve které pracují osoby se zdravotním postižením či znevýhodněním. Dílna slouží také jako ergoterapeutická dílna pro klienty s těžkým zdravotním postižením. Ergoterapie pomáhá integrovat klienty s postižením do společnosti, pomáhá aktivizovat jejich síly a dovednosti a posiluje sebevědomí klienta.

2. oblast - podpora sociálně ohroženým rodinám s dětmi. Jedná se o terénní službu poskytovanou v přirozeném prostředí rodiny. Rozsah pomoci je široký a odpovídá aktuálním potřebám rodiny. Rodiny jsou vybírány místním odborem SPOD s ohledem na ohrožení dítěte. Cílem je předejít prohloubení krize v rodině a předcházet případnému odebrání dítěte z rodiny. V rámci projektu chtějí pořídit materiál, nástroje a osvětlení do ergoterapeutické dílny a rodinám s dětmi poskytnout materiální pomoc - nezbytné hygienické potřeby.
Domeček v Trhových Svinech pomáhá a integruje

Domeček v Trhových Svinech pomáhá a integruje

Karel Zettl, ředitel Domečku – Střediska pro volný čas a integraci Diakonie a misie Církve československé husitské v Trhových Svinech, přebral v úterý 25. července šek na 50.000 Kč. Ten mu jménem společnosti dm předala oblastní manažerka Sandra Jounová. Projekt s názvem „Domeček pomáhá a integruje“ získal finanční a materiální podporu v rámci dm iniciativy {SPOLEČNĚ}.
„Domeček se zaměřuje na práci lidí s hendikepem. Naše keramická a ergoterapeutická dílna pomáhá integrovat klienty s postižením do společnosti a aktivizuje jejich síly a dovednosti. 
Zároveň poskytujeme podporu sociálně ohroženým rodinám s dětmi. Jedná se o terénní službu v přirozeném prostředí rodiny. Získané peníze použijeme na nové osvětlení v dílně, a pokud zbydou nějaké peníze, poputují na nákup náčiní a materiálu,“ uvedl k příspěvku Karel Zettl.
Top