zpět na blog

dm pomůže dětem z dětských domovů v Havířově a okolí ke vzdělání

„Práce není legrace, aneb učíme děti z dětských domovů pracovat“ je název projektu pobočného spolku Duha Zámeček z Havířova. Společnost dm věnovala na podporu tohoto projektu 50.000 Kč. V rámci narozeninové iniciativy {SPOLEČNĚ} totiž rozdá miliony 50 vybraným veřejně prospěšným projektům.
Oblastní manažerka dm Zuzana Kučerová se vydala za dětmi na dětský tábor, kde zástupcům spolku předala darovací šek.
Ivana Sobolová, vedoucí programu Zámeček, přibližuje činnost spolku: „Připravujeme pro děti z místních dětských domovů dobrodružné víkendové aktivity na principu zážitkové pedagogiky, bereme je na hory i za kulturou, stejně jako s nimi sportujeme. Vyvrcholením aktivit byl právě letní tábor v přírodě. Také nás čeká společně prožitý Štědrý večer a vánoční svátky.“

Projekt „Práce není legrace“ na všechny tyto aktivity navazuje. Děti se setkávají s odborníky (např. s řemeslníky nebo kuchaři) a zábavnou formou zjišťují, že práce sice není legrace, ale pro život jde o věc nezbytnou. „Chystáme praktické dílny, ve kterých se děti přirozenou formou učí základy řemeslných prací, vaření a pečení nebo dovednosti nutné pro péči o domácnost,“ dodává Ivana Sobolová.
Top