Zpět na blog

Mobilní zahrádka domovu pro seniory Slezské humanity

Mobilní zahrádka umožní seniorům práci na zahradě
SLEZSKÁ HUMANITA, obecně prospěšná společnost
Karviná – Nové Město
Senioři mají rádi práci na zahradě, ale z důvodu jejich zdravotního stavu už ji bohužel nemůžou vykonávat, proto jsou mobilní zahrádky výborným řešením pro klienty organizace Slezská humanita.
Mobilní zahrádka umožní seniorům práci na zahradě

Mobilní zahrádka umožní seniorům práci na zahradě

Práce na zahradě je pro mnoho seniorů jednou z aktivit, jíž se rádi věnují. Bohužel zdravotní stav jim však často brání v tom, vyjít do zahrady, klečet u záhonů s bylinkami nebo hrabat listí. Projekt „Mobilní zahrádka domovu pro seniory Slezské humanity“ může nyní díky finanční pomoci od společnosti dm drogerie markt obyvatelům domova tento koníček zprostředkovat.
„Za darovanou částku 10.000 Kč jsme mohli zakoupit hned dvě mobilní zahrádky. Jedná se o speciální pohyblivé zahrádky, které lze v případě potřeby umístit i do interiéru. Zároveň umožňují našim klientům při práci sedět, takže se péči o různé rostliny mohou věnovat i klienti na vozíku. Navíc tato činnost zlepšuje jemnou motoriku a podporuje myšlení,“ vyjmenovává pozitivní účinky mobilních zahrádek Simona Témová ze Slezské humanity. Darovací šek na nákup zahrádek předala oblastní manažerka dm Zuzana Kučerová.
Top