Zpět na blog

PRVNÍ POMOC DO PENĚŽENKY

Zdaleka ne všichni lidé mají finanční a zejména časové možnosti zúčastnit se kurzu první pomoci. Záměrem organizace ZDrSEM je poskytnout alespoň minimální vzdělání všem, kteří si ho z jakéhokoli důvodu nemohou dovolit.
ZDrSEM - první pomoc zážitkem, z.s.
Praha 7
Zdaleka ne všichni lidé mají finanční a zejména časové možnosti zúčastnit se kurzu první pomoci. Záměrem organizace ZDrSEM je poskytnout alespoň minimální vzdělání všem, kteří si ho z jakéhokoli důvodu nemohou dovolit. Pro tyto potřeby by rádi vytvořili skládací leporelo první pomoci, které stručně a s pomocí obrázkových skic vysvětluje to nejdůležitější z první pomoci - vlastní bezpečí zachránce, přístup k člověku v bezvědomí, jak poznat, kdy začít s resuscitací a jak ji kvalitně provést, jak zastavit masivní krvácení a spoustu dalšího. Brožurka je praktická pro všechny - jak pro maminky na mateřské, tak pro rodiče starších dětí, pro dospělé i seniory. Součástí brožurky může být i logo DM. Brožurky plánují umístit na všechna možná místa (do prodejen, sportovišť, obchodů, zájmových sdružení apod.).

Společnost dm darovala 120.000 Kč spolku ZDrSEM – první pomoc zážitkem. Pražská organizace přihlásila svůj projekt „První pomoc do peněženky“
do dm narozeninové iniciativy {SPOLEČNĚ} a stala se jednou z padesáti vítězných.

 
„Zdaleka ne všichni lidé mají finanční a zejména časové možnosti zúčastnit se kurzu první pomoci. Naším záměrem je poskytnout alespoň minimální vzdělání všem, kteří si ho z jakéhokoli důvodu nemohou dovolit,“ uvádí Olga Habásková, manažerka projektu, a dodává: „Za darovanou částku vytvoříme leporelo s užitečnými informacemi a návody, které může mít každý z nás v peněžence.

Vědomosti si tak lze pravidelně osvěžovat, případně v leporelu rychle najít radu v případě nouze. Nejedná se jen o informace týkající se způsobu pomoci druhému člověku, ale i o osvětu, jak dbát na vlastní bezpečnost při poskytování první pomoci.“
Top