Zpět na blog

Pomoc pro zvířata v nouzi - Šance zvířatům Liberec

Další Šance zvířatům v Liberci díky 40.000 Kč od dm
Šance zviřatům, z.s.
Liberec
Šance zvířatům, z.s., byl v Liberci založen lidmi, kterým není lhostejný osud týraných nebo odložených a nechtěných zvířat v útulcích. Po zkušenostech s činností v jiných občanských sdruženích bylo jasné, že je třeba utvořit organizaci lidí se stejnou vizí na menším území. Na Liberecku, potažmo v severních Čechách nebylo podobné aktivní sdružení, a tak se do toho pustili s nadšením přímo v místě bydliště.
Fungují na bázi dočasných domácích depozit. Zde je psům, kočkám, i jiným společenským zvířatům poskytována domácí individuální péče, žijí v domovech našich členů a dobrovolníků, pro které se vžil termín „dočaskáři“. Systém dočasných péčí jim vyhovuje z důvodu maximální individualizace přístupu ke zvířeti. Psi nebo kočky, pokud jsou odebírání z rodiny, nejsou stresováni prostředím útulku, ale najde se jim vhodná domácí péče. Tento postup je citlivý především v případech týraných či zanedbávaných zvířat z množíren, která jsou nesocializovaná a potřebují trpělivý, laskavý přístup. Mají především možnost zvyknout si na chod domácnosti, ruch města atd. Do adopce tedy zvířata odcházejí plně socializovaná a s hygienickými návyky.
V posledních letech se však nápor zvířat v nouzi, především koček,zvyšuje. Rozhodli se proto pro rozšíření svého působení také do podoby azylu pro kočky mimo domovy svých členů. Dočasné péče pro kočky jednoduše nestačí. Ke karanténě v Chrastavě tak přibyla místnost, tzv. "kočkonárium". Psi jsou stále v dočasných péčích, a velmi záslužné je rodinné depozitum v Mnichově Hradišti. Aktivity organizace Šance zvířatům tedy jsou: * dočasné péče a adopce * kastrační program: kastrace koček z ulice, kastrace psů žijícími se soc. vyloučenými majiteli - spolupráce s Mostem k naději * spolupráce s orgány sociální péče, odběr zvířat od majitelů v těžkých životních situacích * osvěta veřejnosti, aktivismus – web Stop množitelům, aktivismus ohledně komerčního i nekomerčního množení společenských zvířat * přednášky pro veřejnost, školy * veřejné akce – benefiční večery, koncerty, rauty atd. Nejedná se tedy útulek ani jiné zařízení zajišťující odchyty zvířat. Fungují čistě na dobrovolnické bázi. Zvířata odcházejí socializovaná, očkovaná, čipovaná (psi), kastrovaná (mláďata na smlouvu o kastraci v dospělosti), a na adopční smlouvu.
Top